Kategorie: Wszystkie | K.S Ruch Chorzów | Multimedia | Orange Ekstraklasa
RSS
wtorek, 08 stycznia 2008
Czterech piłkarzy opuści Ruch

Narazie głośno mówiło się tylko o zawodnikach, którzy mają przyjść do Ruchu Chorzów, i tak się stało do klubu z ul.Cichej przyszło paru dobrych graczy, ale trzeba liczyć się z tym, że ktoś musi odejść.

Chorzowski klub będą musieli opuścić: Lilo, Marcin Klaczka, Tomasz Sokołowski i Grażvydas Mikulenas. Wszystko wskazuje na to że popularny "Sokół" zakończy karierę.

poniedziałek, 07 stycznia 2008
Ćwielong o powrocie do Ruchu Chorzów

Piotr Ćwielong znów w Ruchu. 21-letni napastnik został wypożyczony do Chorzowa z krakowskiej Wisły, do której trafił właśnie z Ruchu latem 2007.

 

- W moim wieku najważniejsze jest by grać. Na tym mi zależy i dlatego wracam do Chorzowa. Mam tutaj wielu kolegów, więc po raz kolejny nie będę się musiał aklimatyzować. Nowy trener? Trener Radolsky to bardzo sympatyczny człowiek, dobry trener. Dużo wie, na pewno wiele się od niego nauczę – powiedział przed dzisiejszym treningiem „Pepe”.

Źródło: ruchchorzow.com.pl

Marcin Nowacki piłkarzem Ruchu Chorzów!

Marcin Nowacki będzie zawodnikiem chorzowskiego Ruchu. 26-letni pomocnik podpisał 3-letni kontrakt ze śląskim klubem.

Nowacki jest wychowankiem BTP Brzeg, a ostatnio występował w I-ligowej Odrze Wodzisław Śląski. Reprezentował także barwy Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Obry Kościan i Korony Kielce. W polskiej ekstraklasie wystąpił w 119 meczach, w których zdobył 12 bramek.

- Działacze wykupili mnie z Dyskobolii, więc będę chciał im się za to odpłacić dobrą grą w Ruchu.Miałem inne oferty, ale ta z Ruchu była najkorzystniejsza. Zresztą śląskie powietrze dobrze mi służy, co myślę, że udało mi się pokazać w Odrze Wodzisław - dodał "Mały".

niedziela, 06 stycznia 2008
Plan przygotowań "Niebieskich"

Niebiescy zabierają do pracy w poniedziałek. Po krótkim okresie treningów na chorzowskich obiektach zespół wyjedzie na obóz do Wisły (14-19 stycznia). W trzeciej dekadzie stycznia niebiescy rozegrają dwa sparingi na Słowacji.

29 stycznia Chorzowianie wyjadą na obóz do Turcji, tam rozegrają 5 sparingów (rywale i terminy do ustalenia), po przyjeździe z obozu, Ruch 16 lutego rozegra ostatnie towarzyskie spotkanie z drużyną ze Słowacji.

Natomiast 23 Lutego "Niebiescy" w 18 kolejce Orange Ekstraklasy, zagrają mecz na wyjeździe w Sosnowcu z Zagłębiem, początek spotkania o godz. 16:00.

sobota, 05 stycznia 2008
Marcin Sobczak i Mateusz Struski piłkarzami "Niebieskich"
 20-letni napastnik Marcin Sobczak, który do tej pory występował w Gwarku Zabrze, podpisał kontrakt z Ruchem Chorzów na 5 lat.

- Przychodzę do Chorzowa by grać i nie obawiam się rywalizacji o miejsce w składzie - zapewnia młody piłkarz. Drugim nowym zawodnikiem "Niebieskich" został bramkarz Walki Makoszowy (Zabrze), Mateusz Struski. On związał się z Ruchem na pół roku.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12